Każdy rodzic w pewnym momencie, z pewnością staną przed dylematem, jak zorganizować dziecku czas wolny, żeby się nie nudziło. Obecnie mamy bardzo dużo obowiązków, dlatego w przypadku wolnego weekendu, warto dołożyć starań, aby móc pielęgnować relacje z najbliższymi. Gry komputerowe, oglądanie bajek w telewizji nie jest najlepszym pomysłem, lepiej zachęcać dziecko do bardziej aktywnych i kreatywnych zajęć.

Gry planszowe

Gry edukacyjne to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki temu przez zabawę można rozwijać kreatywność, logiczne myślenie u dziecka. Możliwości jest nieskończenie wiele. Starsze dzieci z pewnością będą zainteresowane grami strategicznymi lub karcianymi. W przypadku młodszy pociech można zaproponować gry planszowe, w które będzie grać całą rodziną. Planszówki od kilku lat cieszą się bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić, to nie tylko świetna zabawa i sposobność do budowania relacji z najbliższymi, ale sposób, żeby dziecko rozwijało pamięć i koncentrację, logiczne myślenie, kreatywność. Gry dla dzieci są teraz ogólnodostępne, także można dopasować ich rodzaj do wieku i upodobań malucha.

Klocki LEGO

Jedną z popularniejszych zabawek, które dzieci kochają bez względu na wiek bez wątpienia są klocki. Układanie konstrukcji z klocków rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową, a także kreatywność. Dla małych dzieci dobrym rozwiązaniem będą klocki drewniane, które mają duże elementy. Dla starszaków dobrze sprawdzą się klocki Cobi , z których można wykonywać różnego rodzaju konstrukcje w zależności od zakupionej serii. 

Wybierajmy zabawy z dzieckiem, które nie tylko zapełniają czas, ale pozytywnie wpływają także na jego rozwój.