Zabawki dla dzieci są dostępne zarówno stacjonarnie, jak i online, można je kupić praktycznie wszędzie. Duży wybór wcale nie ułatwia sprawy, bo trzeba poświęcić sporo czasu na to, żeby sprawdzić, czy wybrana zabawka na pewno jest bezpieczna dla naszego maluszka. Jakie zabawki warto kupić dziecku?

Puzzle i książki

Puzzle to doskonała propozycja, ponieważ rozwijają koordynację ruchową malucha.  Bardzo pozytywnie wpływają również na pamięć i koncentrację, dziecko uczy się logicznego myślenia, planowania i cierpliwości. Układanki to doskonały sposób na stymulację mózgu dziecka, co jest bardzo ważne. Kolejna propozycja to książki edukacyjne, dzięki którym maluch będzie poznawać świat. Można wybierać spośród książek tematycznych o kolorach, kształtach czy zwierzątkach.

Maskotki

Wbrew pozorom maskotki również są potrzebne, szczególnie małych dzieciom, które są przywiązane do rodziców. Przytulanki zapewniają im większe poczucie bezpieczeństwa, nierzadko ułatwiają zasypianie i pomagają się uspokoić. Ponieważ takie zabawki są z dzieckiem zazwyczaj w dzień i w nocy, muszą być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, aby maluszek nie dostać uczulenia czy alergii. Dobrze sprawdzą się maskotki z bawełny. Jeżeli chodzi o wzór, to w tym wypadku również wybór jest ogromny. Dostępne są maskotki przedstawiające ulubione postacie bajkowe np. świnkę Peppę, ale również Przytulanki-zwierzaki typu misie, pieski, kotki, osiołki pingwinki itp. Maskotki  kupisz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl, zajrzyj też do sklepów stacjonarnych Świat Zabawek – sprawdź tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.