Zbieranie kolekcjonerskich egzemplarzy wizerunków postaci niezwykle wpływa na rynek zabawek, choć użytkownikami są nie tylko dzieci. Wiele licencji przygotowywanych jest ze względu na młodzież, a nawet dorosłych. Z kolei wielość licencji, jakie posiadają producenci i niewyczerpane źródła inspiracji w książkach, filmach, komiksach, animacjach, mangach czy również w otaczającej nas rzeczywistości, sprawia, że asortyment do wyboru jest niemal nieograniczony, włączając w to również spersonalizowane wizerunki nas samych.

Postaci z filmów i bajek

Gromadzenie figurek możemy zacząć od naszych ulubionych postaci lub od tych, które występują najrzadziej. Posiadanie w swojej kolekcji unikalnych figurek, sprawia, że nasza kolekcja staje się bezcenna. Zabawa nimi, jakkolwiek skomplikowana przez wielowarstwowość fabuły, jest także świetnym pomysłem na nakręcenie video odtwarzającego wydarzenia z odcinka lub fragmentu bajki, a przy tym doskonałą zabawę.

Figurki – niespodzianki

Wielu małych odkrywców uwielbia kolekcjonowanie i zabawę figurkami i zabawkami, które mogą wyciągnąć z opakowania, nie wiedząc do końca co mogą zastać w środku. Kolekcje powiększają się z każdą kolejną postacią i cieszą małych użytkowników, którzy mają możliwość nie tylko odkrywać ale również przygotować całą fabułę zabawy na długie godziny.

Akcesoria

O ile niektóre licencje posiadają figurki bez dodatkowych akcesoriów, tak inne, głównie te dla najmłodszych odbiorców, posiadają dodatkowo domki, ubranka, wyposażenie i gadżety. Wszystko po to, by maksymalnie wspomóc dziecięcą wyobraźnię i urozmaicić zabawę.