Przytulanka potrafi uspokoić dziecko tak samo dobrze, jak rodzic. Tego typu zabawki do snu w pewnym sensie mają pełnić rolę rodzica, kiedy akurat nie możemy podejść do dziecka. Do wyboru jest mnóstwo opcji. Dostępne są maskotki w formie postaci w ulubionych bajek na przykład Kubuś i przyjaciele, Świnka Peppa, Puchatek i wiele innych. Można zdecydować się też na maskotki zwierzątka na przykład misie, tygryski, świnki, pieski czy kotki. W tym wypadku dużo zależy od tego, jakie upodobania ma nasza pociecha.

Jaka powinna być maskotka do spania?

Maskotka przeznaczona do spania powinna być przede wszystkim lekka, nie może być też zbyt duża. Dla naprawdę małych dzieci dobrze sprawdza się przytulanka w formie otulaczy, dla większych wystarczą standardowe maskotki. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, z czego dana przytulanka jest wykonana. Najlepiej, jakby była zrobiona z bawełny, dzięki temu możemy mieć pewność, że delikatna skóra dziecka nie zostanie podrażniona. Co należy brać pod uwagę wybierając maskotkę? Na pewno wiek dziecka, jego poziom rozwoju, jakość i solidność wykonania. Dobrej jakości maskotki możesz znaleźć w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl, a także w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – sprawdź tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.

Dlaczego każde dziecko powinno mieć przytulankę?

Początkowo przytulanka zastępuje rodzica, ułatwia zasypianie, pozwala się uspokoić i ukoić nerwy. Według niektórych lekarzy maskotka pomaga dzieciom przezwyciężyć lęk na przykład przed nową sytuacją czy miejscem. Bez wątpienia każdy maluch powinien mieć ulubionego misia.