Zajmuje czas, czyni zabawę kreatywną, a postawiony w odpowiednim miejscu daje wytchnienie od słońca czy deszczu. Gwarantuje jednocześnie moc zabawy – domki ogrodowe to magiczne miejsca dla naszych pociech.

Forty i bazy

Każdy choć raz w swoim życiu był w forcie lub bazie stworzonej własnoręcznie lub przez sprytnych kolegów. Obecnie wśród akcesoriów ogrodowych mamy całą gamę domków ogrodowych, które nie muszą mieć różowego dachu. Mogą za to wspaniale naśladować bazę z gałęzi i desek. Domki takie mają drzwi, małe okienka przez które można bronić się przed atakującym wrogiem i dach który uchroni nas przed nadmiernymi promieniami słońca. Wewnątrz domku ogrodowego mali piraci, indianie, bohaterowie bajek mogą z powodzeniem przechowywać wszystkie skarby. Te znalezione w ogrodzie czy wykonane w celach obronnych.

Pałac księżniczki i domek pełen lalek

Uratowanie księżniczki z wieży, której broni smok to nie lada wyczyn. Nadworne problemy i ochrona poddanych to też ciężki kawałek chleba. Wszystko to dużo łatwiej znieść gdy siedziba królewny będzie odpowiednia. Domek do ogrodu dla dziewczynki może stać się równie dobrze zamkiem, co zwyczajnie pozostać domkiem i pomieścić całą rodzinkę z dziećmi. Zabawa w dom to jedna z najczęściej wybieranych przez małe dziewczynki zabaw. Chętnie dają się ratować ze szponów groźnego smoka, co gotować posiłki i karmić bobaski-lalki.

Co wybrać?

Domków ogrodowych dla dzieci jest na rynku niezliczona ilość – wielość rodzajów, wzorów i materiałów pozwala na wybranie domku, który usatysfakcjonuje nasze dziecko. Domki często również posiadają zjeżdżalnię lub piaskownicę. Na rynku spotkamy również domki z kuchniami z grillem czy małym poddaszem gdzie można położyć materac na popołudniowe drzemki. Przed zakupem warto dobrać rodzaj domku do potrzeb i zainteresowań swojego dziecka. Najlepiej zrobić to oglądając domki ogrodowe w sklepie stacjonarnym lub na stronie internetowej.

Smoby – Domek na palach