Dzieci bardzo lubią się przytulać, szczególnie noworodki. To, dlatego bardzo często rodzie zostawiają przy główce malucha pieluszkę, w którą się wtula w trakcie snu. Warto sprawdzi maluchowi miękką poduszkę albo misia lub szmacianą lalkę. Pierwsza przytulanka musi być oczywiście wykonana z odpowiedniego materiału, który nie będzie podrażniał skóry malucha.

Dlaczego warto kupić dziecku przytulankę?

Przytulanka daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa oraz uspokaja jego emocje, dlatego bez wątpienia warto zaopatrzyć się w taką zabawkę. Dobrze będzie wybierać maskotki miłe w dotyku, wykonane z bezpiecznych materiałów. Trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybrana przytulanka nie posiada ostrych krawędzi, elementów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć. W końcu maskotka będzie towarzyszyć maluchowi w dzień i w nocy. Pamiętajmy, że skóra dziecka jest bardzo delikatna, także materiał, w którego wykonana jest maskotka nie może zawierać żadnych związków chemicznych, które mogą powodować wysypkę.

Gdzie kupować maskotki?

Maskotki dla niemowląt muszą składać się z bawełny, można spotkać modele wykonane też z przędzy bambusowej.  Oczywiście standardowe maskotki też się sprawdzą, chociaż w tym wypadku trzeba być ostrożnym. Maskotki znajdziesz w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl  i w salonach  stacjonarnych Świat Zabawek – wystarczy, że klikniesz tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje. Wybierając produkty od renomowanych producentów masz pewność, że wybrane zabawki będą odpowiednie dla Twojego dziecka.