Wybór prezentu dla dziecka nie jest taki łatwy, jak początkowo może się wydawać. Dlaczego? Bo każdy  maluch ma inny gust, upodobania i oczekiwania. Poza tym dzieciaki w dzisiejszych czasach mają mnóstwo zabawek, więc po co kupować kolejną podobną rzecz do kolekcji. Jaki prezent wybrać?

Dopasuj prezent od wieku dziecka

Zabawka musi być dopasowana do wieku dziecka, inaczej można okazać się dla niego niebezpieczna lub bezużyteczna. Kupując zabawki składające się z bardzo małych elementów, niestety narażamy malca na duże niebezpieczeństwo, bo może je po prostu połknąć. Druga kategoria to zabawki, które są za trudne w obsłudze, w tym wypadku maluch może się do niej bardzo szybko zniechęcić i zdenerwować, a przecież prezent ma cieszyć. Dopasowanie zabawki do wieku dziecka nie jest trudne, gdyż na każdym opakowaniu są oznaczenia wiekowe. Oczywiście nie każdy maluch rozwija się w takim samym tempie, trzeba brać to pod uwagę.

Pluszak na prezent

Pluszowe maskotki to zabawki, które cieszą się ogromną popularnością i są obecne z nami od wielu lat. To doskonała propozycja na prezent dla małego dziecka, taka przytulanka na pewno ucieszy dziecko, być może stanie się jego ulubioną zabawką. Wśród maskotek dostępne są różne modele, jedne nawiązują do ulubionych bajek na przykład Świnka Peppa, Lwia Straż czy Kubuś Puchatek i przyjaciele. Inne z kolei mają postać ulubionych zwierzątek – misie, kotki, świnki, krówki, osiołki, pingwinki, niedźwiedzie.

Maskotki kupisz w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl  albo w jednym z salonów  stacjonarnych Świat Zabawek – znajdź najbliższy, kliknij tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.