Wybranie zawodu dla jednych jest koszmarem dorosłości, a dla innych jedyną możliwą do realizacji drogą. W obu przypadkach pasjonaci i niezdecydowani mogą przygotowywać się do przyszłej roli już od najmłodszych lat.

Prezent na dzień dziecka

Przewrotnością sprawienia dziecku prezentu na dzień dziecka jest właśnie kupienie mu zestawu, który z dużym prawdopodobieństwem ukształtuje jego pasję, która stanie się jego zawodem. Możemy wybrać coś po rozmowie z dzieckiem lub wybrać zabawkę, która pomoże mu jednoznacznie stwierdzić, że może kiedyś pójdzie w podobnym kierunku.

Prezent urodzinowy

Ciekawym momentem na zaangażowanie umysłu w analizowanie pasji młodego człowieka jest również dzień urodzin. Dzięki przejściu w „kolejny etap” możemy zmobilizować dziecko do rozwijania świadomości o tym, kim może być w przyszłości. Możemy także zorganizować tematyczne przyjęcie by mały strażak lub piosenkarka mogli sprawdzić jak to jest być „w żywiole” zawodowym.

Codzienny rozwój

W różnorodności ról społecznych i zawodowych możemy też znaleźć pomoc w przyswojeniu przez dziecko podstaw w kontaktach międzyludzkich. Pozwalając poznać zawody kształtujemy jego świadomość dotyczącą odpowiedzialności, zaangażowania jakie należy wykształcić w sobie, aby móc w pełni korzystać z pasji i jednocześnie spełniać się zawodowo.