Obecnie w sklepach z zabawkami jest tak duży wybór, że podjęcie decyzji na temat tego, czym ma bawić się nasza pociecha, może być trudniejsze, niż się wydaje. Klocki lego, puzzle, piłki, domki, lalki… czy warto dodać do tego jeszcze maskotki?

Przytulanka dla dzieci

Maskotki są dostępne w różnych wariantach, możemy wybierać spośród pluszków przedstawiających ulubionych bohaterów z bajek, zwierzęta na przykład kotki, misie, niedźwiedzie, tygryski, pszczółki i wiele innych. To, jaką maskotkę wybierzemy dla naszej pociechy, powinno zależeć przede wszystkim od jej upodobań. Duży wybór maskotek można znaleźć w sklepie online z zabawkami zabawkitotu.pl oraz w salonach stacjonarnych Świat Zabawek – sprawdź tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.

Dlaczego przytulanka to dobry wybór?

Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup przytulanki dla niemowlaka czy dla większego dziecka, ważne jest to, żeby była to zabawka dobrej jakości. Powinna być wykonana z bezpiecznych, trwałych materiałów, które nie zawierają żadnych szkodliwych związków chemicznych na przykład zawartych w farbach do tkanin. Maskotki dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i potrafią pozytywnie wpłynąć na ich emocje, po prostu je uspokajają i wyciszają.

Chociaż dzieci obecnie nie mogą narzekać na brak zabawek, co większość maluchów ma ich pod dostatkiem, to ulubiona przytulanka może być tylko jedna. Tak więc, warto się postarać i wybrać taką maskotkę, która na pewno przypadnie maluchowi do gustu. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również szmaciana lalka, jeśli mamy dziewczynkę.