Co kupić dwulatkowi na prezent? Z jakiej zabawki będzie zadowolony? W dzisiejszych czasach to dość trudny wybór, ponieważ dzieci nie mogą narzekać na brak zabawek.

Zabawki edukacyjne

Bez wątpienia warto wziąć pod uwagę zabawki edukacyjne, które nie tylko bawią, ale przy okazji uczą dzieci nowych rzeczy. Wśród nich można wymienić choćby gry planszowe albo puzzle. Oczywiście rodzaj zabawki trzeba dopasować do wieku dziecka, inaczej może okazać się, że maluch nie będzie zainteresowany albo wybrana rzecz będzie stwarzać dla niego zagrożenie. Warto stawiać na zabawki wykonane z materiałów naturalnych, dobrym przykładem są puzzle drewniane, które nie tylko są trwałe, ale również ekologiczne.

Przytulanki

Maskotki cieszą się bardzo dużą popularnością i z pewnością każdy z nas miał ulubionego misia w dzieciństwie. Dlaczego posiadanie maskotki jest tak ważne dla rozwoju dziecka? Ponieważ przytulana pozwala mu się uspokoić, zasnąć, daje maluchowi poczucie bezpieczeństwa. To wsparcie w przypadku lęku przez nowym miejscem, czy sytuacją. Dzięki ulubionej przytulance dziecko czuje się pewniej. Wybór maskotek jest duży, dostępne są takie w postaci ulubionych postaci z bajek na przykład Puchatka czy świnki Peppy, jest też dużo zwierzaków na przykład misiów, kotków, tygrysków, osiołków, pszczółek itp.

Maskotki  kupisz w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl, dostępne są również w sklepach stacjonarnych Świat Zabawek – sprawdź tu: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.