Obecnie wybór zabawek dla dzieci jest tak duży, że trudno dokonać wyboru. Nie ma sensu również przesadzać z ilością zabawek, w końcu nie chodzi o ich ilość, ale o jakość. Zabawki muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów, co więcej warto, żeby w pewien sposób pomagały maluchowi w rozwoju. Jakie zabawki wybrać?

Klocki LEGO i nie tylko

W sklepach z zabawkami można znaleźć  bardzo duży wybór kolorów lego dla dzieci w różnym wieku. Chociaż poszczególne zestawy są różne i pozwalają na zbudowanie konkretnych konstrukcji, to tak naprawdę ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, a ta rozwija się podczas tego typu zabaw. Klocki lego to wspaniały sposób na to, aby pomóc dziecku rozwinąć kreatywność, a także myślenie przestrzenne i planowanie. Oczywiście nie trzeba ograniczać się wyłącznie do klocków LEGO, bo dobrym rozwiązaniem będą też klocki Cobi, które również są bezpieczne i można budować z nich wiele ciekawych konstrukcji. Dlaczego warto kupić dziecku klocki? Bo rozwijają motorykę i koordynację oko-ręka, mogą też pomóc w nauce kolorów, liczb, kształtów.

Gry dla dzieci

Planszówki cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością i trudno się temu dziwić, bo nie tylko budują więzi rodzinne, ale stanowią doskonałą zabawę i ćwiczenie dla naszego mózgu. Gry dla dzieci są różne, dlatego każdy na pewno zdoła wybrać coś dla siebie. Ważne jest to, żeby były to gry edukacyjne, które mogą pomóc dziecku w rozwoju pewnych umiejętności na przykład myślenia przestrzennego, strategicznego, kreatywności, spostrzegawczości. Ważne jest to, żeby gry dopasować do poziomu umiejętności i wieku dziecka. To doskonała zabawa dla całej rodziny.